Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok

Poznaj zachodnie wybrzeże Cypru pełne tajemnic i magii!

Ta wycieczka to wspaniała kombinacja religii, historii, archeologii, mitologii jak i spaceru wzdłuż brzegu morza.


my


Dzień pełen atrakcji, w trakcie którego wraz z rewelacyjną polską przewodniczką udamy się do najważniejszych zabytków na wyspie, począwszy od królewskiego miasta Kurion, gdzie m.in zasiądziemy w pełni zrekonstruowanym amfiteatrze grecko-rzymskim.

Po pierwszej dawce historii i ciekawostek, staniemy w miejscu, które jest symbolem Cypru, miejscu, gdzie według legend, wyłoniła się z piany morskiej Afrodyta - plaży Afrodyty, Petra Tou Roumiu.


myKolejnym przystankiem wycieczki jest Pafos, w którym odwiedzimy filar świętego Pawła, będący pozostałością po imponującej bazylice z IV wieku oraz odkryjemy Dom Dionizosa, gdzie znajdują się światowej sławy mozaiki z III wieku pełne zagadek i przekazów.


W Pafos przewidziany jest również czas wolny, w trakcie którego można przespacerować promenadą morską z królującym nad nią zamkiem.

Na koniec nie lada gratka dla miłośników historii, Grobowce Królewskie jako część kompleksu archeologicznego znajdującego się w Kato Pafos. Jako jedno z najważniejszych odkryć na Cyprze, miejsce to zostało zaliczone do Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Uwaga, można tu również wykonać zjawiskowe zdjęcia :-)


Cena wycieczki za osobę dorosłą (od 12 roku życia) - 60 euro
Cena wycieczki za dziecko (do 12 roku życia) - 35 euro

REZERWACJA WYCIECZKI - KLIKNIJ

 

 

Po wysłaniu formularza rezerwacji, otrzymuje się link do przedpłaty 10 euro od osoby (przeliczone automatycznie na PLN), celem rezerwacji wycieczki. Pozostała kwota płatna jest w dniu wycieczki.

Obiad nie jest wliczony w cenę.
Wycieczka z polskim przewodnikiem, odbywa się w poniedziałkisluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2013-2023 wiemgdziejade.pl