Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 

 

1. Jak wygląda rezerwacja samochodu?

Rezerwacji dokonuje się poprzez wyszukiwarkę na stronie www.wiemgdziejade.pl/wynajem_samochodow By wyliczyć koszt wynajmu, proszę wybrać miejsce (wyspa, następnie miejscowość) i dat: odbioru oraz zdania samochodu, a system wyliczy cenę automatycznie. Po wysłaniu zamówienia należy poczekać na jego potwierdzenie, następnie otrzymuje się link umożliwiający dokonanie przedpłaty.

 

2. Czy złożenie zamówienia jest wiążące i czy od razu muszę za coś płacić?

Nie, po otrzymaniu zamówienia, sprawdzamy, czy auto jest dostępne i dopiero mając potwierdzenie, wysyłamy wiadomość, w której znajduje się link do płatności.

W przypadku zamówień składanych przez rozpoczęciem głównego sezonu turystycznego, tj. w miesiącach listopad-luty, przedpłata nie jest jeszcze pobierana - link umożliwiający jej dokonanie otrzymuje się w późniejszym terminie.

 

3. Czy muszę od razu po potwierdzeniu zamówienia opłacić całą kwotę rezerwacji?

Nie, przedpłata stanowi jedynie część kwoty za wynajem samochodu lub wycieczkę, pozostała część, płatna jest przy odbiorze samochodu/przed wycieczką.

 

4. Czy na miejscu jest pobierana jakaś kaucja?

Nie, wszystkie samochody rezerwowane za pośrednictwem wiemgdziejade.pl, są z pełnym ubezpieczeniem bez wkładu własnego, bez kaucji oraz bez depozytu.

 

5. Czy potrzebuję kartę kredytową do wynajmu u Was samochodu?

Nie, karta kredytowa nie jest potrzebna ani wymagana.

 

6. Jaka jest polityka paliwowa przy wynajmowanych samochodach?

‘Same-same’ - auto zwraca się z taką ilością paliwa, jaka była przy jego odbiorze.

 

7. Czy do ceny wynajmu doliczane są dodatkowe opłaty?

Koszt ewentualnych dodatków, jak np. fotelik, dodatkowy kierowca, podstawienie auta w dane miejsce, jest ujęty w kalkulacji i pokazuje się w kwocie wyliczonej na stronie. Jedyna sytuacja, kiedy na miejscu może być doliczona dodatkowa opłata, to odbiór w godzinach nocnych – gdy takowy nie był wskazany w zamówieniu. Szczegóły godzin podstawienia są w regulaminie i zależą od danej destynacji, jeśli nie było to wskazane w zamówieniu.

 

8. Co jeśli mój wyjazd nie dojdzie do skutku, np. przez COVID?

W sytuacji, kiedy minie termin na odstąpienie od umowy, a nie będzie można skorzystać z oferty w zaplanowanym czasie, całą kwotę przedpłaty możemy przenieść na poczet przedpłaty wynajmu w dowolnym miejscu, w którym będziemy mieli ofertę w przeciągu 2 lat od zaplanowanego terminu.

 

9. Czy jest możliwe podstawienie auta na lotnisko w nocy?

Tak, auto może być podstawione o dowolnej godzinie, jeśli są to godziny poza godzinami pracy biura, doliczana jest dopłata. Dopłata jest zależna od danej destynacji, szczegóły w regulaminie.

 

10. Czy na miejscu mam możliwość skontaktować się z kimś w j. polskim?

Tak – po potwierdzeniu rezerwacji dostaje się nasz numer alarmowy, który jest czynny 24h na dobę, można do nas dzwonić i śmiało o wszystko pytać :)

 

11. Czy auto może być podstawione pod hotel?

W przypadku większości lokalizaji - tak. W niektórych miejscach auto odbiera się z biura (np. na Thassos, co jest wskazane w formularzu). Nazwę hotelu podaje się w ostatnim kroku rezerwacji.

12. Jak wygląda zawarcie umowy? Czy na miejscu przy odbiorze auta coś jeszcze podpisuję?

Umowa jest w zasadzie podzielona na 2 części - przez zamówienie samochodu za naszym pośrednictwem, zawiera się umowę z nami, tj. wiemgdziejade.pl, gwarantuje ona to, że to, o czym zapewniamy na stronie będzie miało miejsce na w rzeczywistości przy odbiorze samochodu (po dokonaniu i potwierdzeniu rezerwacji otrzymuje się voucher). Warunki wynajmu opisane są na naszej stronie -

regulamin - https://wiemgdziejade.pl/regulamin_najmu_samochodu

Na miejscu z kolei zawiera się umowę z naszym kontrahentem, jest to standardowa umowa, na której umieszcza się dane kierowców oraz zaznacza pełne ubezpieczenie,zaznacza się również ilość paliwa w baku.

13. Czy w przypadku wypożyczenia samochodu na Cyprze południowym możliwe jest jego zabranie na stronę turecką?

Ubezpieczenie samochodów wynajętnych na stronie tzw. greckiej obowiązuje jedynie na terenie Republiki Cypru - na północy ubezpieczenie nie obowiązuje, wszelkie szkody są na odpowiedzialność wynajmującego pojazd.

 

sluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie informacje i materiały zamieszczone na stronach internetowych WiemGdzieJade.pl nie są ofertą handlową w świetle przepisów kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Wobec wszelkich produktów i usług firmy WiemGdzieJade.pl nie mają zastosowania przepisy ustawy z 27.07.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i ustawy z 2.03.2000 o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Nazwa, logo oraz pozostałe nazwy i znaki słowne, słowno-graficzne oraz graficzne prezentowane na tej stronie są zarejestrowanymi znakami towarowymi. Wszystkie znaki towarowe i materiały, jakie można ujrzeć lub przeczytać na tej stronie są chronione przepisami prawa własności przemysłowej oraz prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane bez wcześniejszej pisemnej zgody właściciela.