Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
>>>Blog  >>>Jak samemu zorganizować wyjazd? 

Jak zorganizować wyjazd na własną rękę na przykładzie Cypru.

 

zdjecie

Cypr geograficznie leży w Azji Mniejszej i jest idealną destynacją nie tylko na letnie wakacje, ale też i zimowe. Co prawda nie należy się wtedy spodziewać upałów, ale zwiedzanie w miesiącach zimowych jest jak najbardziej możliwe.

Wybierając się na Cypr, nie jest potrzebny paszport, wystarczy nam dowód osobisty.

Wakacje na Cyprze organizowane są przez wiele biur podróży, trzeba jednak pamiętać, że na Cyprze są w zasadzie dwie odrębne destynacje - część potocznie zwana Cyprem greckim lub południowym oraz część północna, tzw. Cypr północny, Cypr turecki.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w ubiegłym roku część wyjazdów na północ nie odbyła się, tj. wszystkie te, które wymagały lotu na część południową, tj. do Larnaki lub Pafos - przekraczanie granicy z południa na północ dla turystów nie było możliwe.

 

Pamiętajcie, żeby przed planowaniem wyjazdu sprawdzić, jakie obostrzenia w danym kraju panują lub mają panować w związku z COVID-19, większość państw wymaga przed przylotem zrobienia testu na COVID-19 i negatywnego wyniku, bycia zaszczepionym lub ozdrowieńcem. O zmianach staramy się Was na bieżąco informować na naszym fanpage na facebooku -

 

 

 

W artykule skupimy się na Cyprze południowym.


Przy organizacji wyjazdu na własną rękę, w pierwszej kolejności najlepiej jest zarezerwować lot, znając wtedy dokładne daty wyjazdu, będziemy mogli zająć się resztą planowania.

Bilety lotnicze Z Polski jest dużo lotów bezpośrednich, zarówno do Larnaki, jak i do Pafos.

Do Larnaki polecimy Wizzairem oraz LOTem, do Pafos - Ryanairem.

Loty najlepiej sprawdzać na stronach przewoźników, i tak Wizzair na swojej stronie udostępnia wygodną wyszukiwarkę, która pokazuje w jakie dni odbywają się loty i w jakich cenach.

 

WSKAZÓWKA

Jeśli latamy dosyć często lub lecimy w większą liczbę osób, często warto wykupić członkostwo wizzair, które daje cały pakiet zniżek i dodatkowych usług.

 

Członkostwo wykupuje się na rok i są jego dwa rodzaje - standardowe, tj. dla członka klubu wraz z jedną osobą towarzyszącą, aktualnie kosztuje 29,99 euro na rok oraz grupowe - dla członka klubu i 5 towarzyszy, jego koszt wynosi 69,99 euro /rok. To, czy członkostwo nam się zwróci jest łatwo obliczyć, porównujemy ceny lotów dla członków Wizzair Discount Club i bez oraz ceny ewentualnego bagażu.

 

Przejdźmy zatem do znalezienia odpowiedniego lotu.

Chcąc go wyszukać na stronie Wizzair, -

przechodzimy do wyszukiwarki - https://wizzair.com/pl-pl/loty/wyszukiwarka-lotow

Następnie wybieramy miasto, z którego chcemy polecieć - jeśli nie wiemy, z jakich miast odbywają się loty, w miejsce, do którego chcemy lecieć, wpiszmy je jako miejsce wylotu, wówczas w miejscach przylotu zobaczymy, do jakich miast w Polsce lub innym kraju, dana trasa się odbywa.

Przykładowo, jako miejsce wylotu wpisujemy Larnaka, w ‘celu podróży’ widzimy, że możemy lecieć do Gdańska, Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia.

 

Po wybraniu miasta, z którego chcemy lecieć i destynacji, pokaże nam się kalendarz z cenami, osobno na wylot i osobno na przylot.

Jeśli chcemy sprawdzić, jak ceny wyglądają w ramach Wizzair Discount club, należy zaznaczyć ‘okienko’ w miejscu wyszukiwania i wyszukać je jeszcze raz.

 

Wybieramy lot, ewentualny bagaż, przechodzimy dalej, tak jak strona nas prowadzi, wpisujemy dane podróżujących, płacimy i najważniejszą rzecz mamy już z głowy :-)

 

Na stronie Ryanair -

jest podobna wyszukiwarka - https://www.ryanair.com/pl/pl/tanie-loty-miejsca-docelowe

Postępujemy analogicznie i żeby wszystko było przejrzyste, klikamy ‘więcej cen’ pod okienkiem ‘zarezerwuj loty’ oraz ‘wyświetlaj według miesiąca’.

 

 

WSKAZÓWKA

Możemy również łączyć loty, tj. w jedną stronę lecimy daną linią lotniczą, w drugą inną, szukamy, kombinujemy i wybieramy to, co nam najbardziej pasuje.

 

Nasze rodzime linie lotnicze LOT aż tak wygodnej wyszukiwarki niestety nie udostępniają, żeby wyszukać interesujące loty można wejść w

rozkład lotów - https://www.lot.com/pl/pl/rozklad-lotow

Wybrać miejsce oraz daty (czwartki w przypadku Larnaki), następnie po po kliknięciu w kropkę przy danym dniu, zarówno przy locie tam i powrotnym, pokaże się przycisk na dole strony ‘zarezerwuj lot’ i wtedy będziemy widzieli w jakie dni są jakie ceny.

 

WAŻNE - w zależności od taryfy, cena przelotu jest wyższa lub niższa i również mamy bagaż rejestrowany lub nie, niemniej w LOT zawsze przysługuje nam całkiem spory bagaż podręczny.

 

Osobiście uważamy, że minusem połączenia z LOT do Larnaki, są jego godziny - od kilku lat niezmiennie przylot jest o 02:55, wylot z kolei o 03:55.

 

Warto sprawdzać ceny biletów LOT, w ubiegłym roku pojawiała się świetna oferta na wakacje, na ten rok również przewoźnik przygotował specjalną ofertę.

Poza tym, w szczycie sezonu, tj. w lipcu i sierpniu, kiedy bilety lotnicze są droższe niż w pozostałych miesiącach, po doliczeniu kosztów bagażu w przypadku tanich przewoźników, może się okazać, że LOT wyjdzie najtaniej.

 


Ok, mamy już lot, więc kolej na nocleg.

Są oczywiście miejsca i sytuacje, kiedy nocleg można dopiero rezerwować na miejscu, jednak naszym zdaniem, jadąc na Cypr lub do Grecji, warto zrobić rezerwację wcześniej. Grecja i Cypr, zwłaszcza w sezonie, są bardzo popularne, czekając na ostatnią chwilę, może się okazać, że wybór jest mały, a ceny mniej korzystne.

 

Warto jest zarezerwować opcję z możliwością bezpłatnego odwołania, wówczas gdyby coś nie wyszło, to nie stracimy kwoty za nocleg.

Podobnie jeśli nasz lot ulegnie zmianie, a okazałoby się, że nie możemy zmienić daty rezerwacji noclegu, możemy go odwołać i poszukać innego.

 

Na Cyprze polecamy rezerwację noclegów przez booking, airbnb oraz stony oferujące wynajem willi.

 

Jeśli jeszcze nie rezerwowaliście swojej podróży na airbnb,

rejestrując się przez ten link, otrzymacie 98 zł na swoją pierwszą podróż - Airbnb.pl>

Podobnie będzie nam miło, jeśli przy wyszukiwaniu noclegów przez booking.com, skorzystacie z poniższego linku - dla Was cena będzie ta sama, a my, dzięki temu, że dokonacie rezerwacji w ten sposób, otrzymamy kilka złotych na nasze podróże.

Link do wyszukiwarki booking.com - www.booking.com

 

Dla tych, dla których booking.com i airbnb są czymś nowym, spieszymy z wyjaśnieniem.

Booking jest serwisem internetowym służącym do rezerwacji noclegów, jest pośrednikiem pomiędzy hotelarzem/właścicielem apartamentu a Wami.

Airbnb działa praktycznie na tych samych zasadach, jednak na nim znajdziecie przede wszystkim ofertę prywatnych mieszkań na wynajem krótkoterminowy, domów lub samych pokoi w domach gospodarzy.

 

/jeśli wybieracie się na Kos lub do Aten, polecamy Wam również Urszula’s Apartment/

 Link do apartamentu - Urszula's Apartment

 

 

Co po noclegu?

Po dotarciu na miejsce, przy założeniu, że chcemy zobaczyć coś więcej poza najbliższą okolicą, trzeba pomyśleć o transporcie.

Naszym zdaniem, najwygodniejszą formą poruszania się na wyjazdach jest samochód, a ten - jak wiecie, możecie zarezerwować z naszą pomocą.

 

Wynajem jest z pełnym ubezpieczeniem bez wkładu własnego, niezależnie od miejsca i czasu. Pamiętajcie, że najważniejszą kwestią przy wynajmie auta jest ubezpieczenie - jeśli nie chcemy się o nic martwić, powinniśmy wybrać taką ofertę, przy której nie jest potrzebna karta kredytowa ani żaden depozyt. Tak jest u nas :)

 

Auto na Cyprze wyszukacie tu - wynajem samochodu - Cypr

 

zdjecie

Auto najlepiej wziąć na cały pobyt, odbieramy i oddajemy je na lotnisku, dzięki czemu nie musimy organizować dodatkowego transferu.

 

Ostatnią kwestią, o którą trzeba zadbać jeśli podróżujemy na własną rękę, jest ubezpieczenie podróżne.

Możecie sprawdzić bezpośrednio oferty ubezpieczycieli albo skorzystać z którejś z porównywarek ubezpieczeń podróżnych. Przed wyjazdem można również wyrobić kartę EKUZ, którą wyrabia się w ZUS i która zapewnia nam państwową opiekę zdrowotną na miejscu, sugerujemy jednak, aby wykupić (może i jedno i drugie) ubezpieczenie prywatne.

Ubezpieczenie takie nie jest bardzo dużym kosztem, a w przypadku jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych jest nieocenione.

Dla przykładu, na dzień 22.04.2021 na stronie rankomat, ubezpieczenie wyjazdu na Cypr w terminie 08.06 - 15.06 dla jednej osoby, która nie choruje na nic przewlekle, to koszt od 26 do 103 zł.

 

WSKAZÓWKA

Jeśli jesteście osobami spożywającymi alkohol, nawet jeśli jest to jedno piwo lub kieliszek wina do kolacji, wybierzcie takie ubezpieczenie, które obejmuje zdarzenia powstałe pod wpływem alkoholu.

Od zeszłego roku można również wybrać pakiety obejmujące Pandemię COVID-19.

 

Kiedy mamy już lot, nocleg, samochód oraz ubezpieczenie, zostaje jedynie planowanie, co chcemy zwiedzić :) Warto listę takich miejsc zapisać sobie na mapie google poprzez stworzenie ‘swojej listy’, dzięki temu nic nam nie ucieknie.

zapraszamy do naszej facebookowej grupy Cypr - zapraszamy!

 

Booking.com
sluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2013-2023 wiemgdziejade.pl